AldaraAldara 5% to krem do leczenia brodawek płciowych, zwanych inaczej kłykcinami kończystymi.

 

 

 

 

Co to jest Aldara

Aldara to krem do stosowania miejscowego na brodawki płciowe(kłykciny kończyste). Substancją czynną jest imikwimod. Aldara nie działa bezpośrednio na wirus HPV(Human Papilloma Virus), lecz pobudza nasz układ immunologiczny do zwalczania wirusa samodzielnie. Liczba cytokin wzrasta, ograniczają one namnażanie się wirusa, dzięki temu objawy klykcin kończystych znikną.

Skład leku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Imikwimod

 

Stosowanie Aldary

Aldara 5% służy do leczenia miejscowego zmian wywołanych przez wirus HPV. Przed użyciem kremu powinno się przygotować skórę, czyli umyć ją dokładnie i osuszyć. Następnie winno się rozsmarować cienką warstwę kremu na zmianę i zostawić do wchłonięcia na około 8 godzin. Nie należy zmywać środka do momentu upłynięcia czasu. Później można dokonać tego przy użyciu wody i mydła. Preparat powinno się aplikować trzy razy w tygodniu do czasu, aż brodawki ulegną całkowitemu wyleczenia. Zazwyczaj kuracja trwa około 4 tygodnie, jeśli stosuje się ją regularnie. Nie powinno się stosować leku dłużej niż 16 tygodni. W przypadku gdy objawy nie ustąpią, skontaktuj się z lekarzem. Pamiętaj, by unikać kontaktu leku z podrażnioną skórą. Aldara może osłabić działanie prezerwatyw, więc pamiętaj by ją zmyć.

 

Skutki uboczne

Przy stosowaniu Aldary możliwe są skutki uboczne. Może wystąpić świąd i ból w miejscu aplikacji. Czasem może być odczuwane podrażnienie i pieczenie. Pacjenci mogą także odczuwać objawy takie jak ból głowy, mdłości, dreszcze. Jeśli niepożądane objawy zaczną Cię niepokoić koniecznie skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.

 


 

Aldara cena

Wystarczy kliknąć na sprawdź cenę, by sprawdzić czy nam ona odpowiada, wypełnić formularz zamówieniowy i czekać na lek, który zostanie dostarczony w dyskretnym opakowaniu w raz z receptą.

 

Aldara kup

 

 


 


 

 

Co to kłykciny kończyste

To zmiany w obrębie narządów płciowych wywołane przez wirus HPV(Human Papilloma Virus). Typy które wywołują kłykciny to HPV-6 i HPV-11. Zmiany są kalafiorowate o brodawkującej powierzchni. Mają kolor białawy, różowy, czasem w kolorze skóry. Zmiany są różnej wielkości. Czasami małe, czasem takie, które utrudniają codzienne życie. U kobiet brodawki płciowe występują w okolicy krocza, odbytu, warg sromowych. U mężczyzn zaś zlokalizowane są na wewnętrznej stronie napletka lub żołędzi, w okolicy wędzidełka. U obu płci mogą się znajdować w jamie ustnej i gardle, gdy uprawiany był stosunek oralny.

 

Jak dochodzi do zakażenia

Wirus HPV przenosi się nie tylko poprzez kontakty seksualne, ale także poprzez stosowanie tych samych ręczników, bielizny, środków higieny, co zakażona osoba. Kłykciny kończyste są wywoływane wirusem HPV typu 6 i 11. Nie są to typy onkogenne, czyli wywołujące raka. Ryzyko takie niosą niestety typy HPV-16 i HPV-18. Mogą one powodować raka szyjki macicy, raka odbytu i prącia. Należy pamiętać, że zakażenie HPV przez pewien czas może być w stadium utajonym, nawet przez kilka miesięcy. Osoba zarażona może w tym czasie zarazić partnera seksualnego.

 

Jak się chronić przed wirusem HPV

Przede wszystkim należy unikać czynników ryzyka, a są nimi: wielu partnerów seksualnych, seks bez zabezpieczenia, używanie środków higieny i ręczników innych ludzi, seks biseksualny i homoseksualny. Używanie prezerwatyw zmniejsza ryzyko zachorowania aż o 75%. Można również się zaszczepić przed wirusem HPV. Szczepionka musi być powtórzona trzykrotnie, by była skuteczna.

 


 

Aldara opinie

 


Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

49 thoughts on “Aldara

 • komentator

  Zazwyczaj nie komentuję produktów, ale tutaj musiałem to zrobić. Z całego serca polecam ten produkt. Trochę trzeba się namęczyć, bo niestety trzeba być systematycznym, ale efekt popłaca.

 • Adrianno

  Super lek, bez niego nie wiem co bym zrobił, wszystkie kłykciny zniknęły ale awaryjnie zawsze mam w apteczce, cóż takie juz zycie z hpv

 • Osskar

  też kiedyś stosowałem aldare, 12 zaszetek starczyło mi na rok i dzieki temu nie miałem nawrotów, co ja bym zrobił bez tego leki

 • Łukasz wawa

  500 zł to dużo ale mi równiez lek starczył na rok więcej dzieląć na miesiace nie wychodzi wcale tak drogo bo tylko 50 zł a jest niezaztąpiony.

 • Stefek

  Tak tak rewelacyjny lek, kupiłem 12 saszetek stosowałem rok i juz nie mam nawrotów ale w apteczce domowej leży w razie czego aldara, mam nadzieje ze nie wrócą ale wiadomo jak to z tym jest.

 • Wojtas

  Gdyby nie aldara nie wiem co bym zrobił, co prawda męczyłem sie rok ale taki urok tej choroby aldrara jest najlepsza, próbowałem wszystkiego

 • MateuszWP

  100% skuteczności, jeśli widzimy ze chcą nam wyskoczyć kłykciny chwila smarowania i mamy spokój.
  Bez Aldary ciężko by było w walce z tą chorobą.

 • Hubert

  Jeśli chcecie mieć spokoj z tymi kłykcinami bez nawrotów to jak najbardziej polecam ten lek.
  Wzmacnia miejscowo układ odpornościowy skóry przez co zabija kłykciny i zapobiega nawrotom

 • Piotrek

  Lek może i jest drogi ale niezastąpiony, starczy nam spokojnie 1 saszetka miesięcznie, po roku kłykciny nie wracają i mam nadzieje ze nigdy nie wrócą .

 • Szymoen01

  Dermatolog przepisała mi tylko Aldarę, mówiła ze to najlepszy i najbardziej skuteczny lek ! i się nie myliła, na początku było ciężko ale po miesiącu stosowania w końcu mam czysto!

 • Kubaaa

  Aldara działa łagodnie, trzeba uważać przy długim stosowaniu bo może wywołać podrażnienia, ale najważniejsze ze dobrze sobie radzi z tymi kłykcinami.

 • Amcia32

  Używam codnyline na większe kłykciny na skórze a aldare w miejsca bardziej delikatne, również jak już zniknęły kłykciny to dalej używam aldare żeby wzmocnić miejscowo te miejsca w razie powrotów.

 • Aneczkawawa

  Stosuje co jakiś czas przez 4 dni potem 3 dni przerwy i znowu jak widzę ze kłykciny chcą się pojawić i mam spokój, innej rady na to nie ma. Jak wyskoczą większe to nakładam conydline 3 dni potem aldara

 • Michałek22

  Na większe używam Condyli lub Wartecu a potem aldara żeby nie było nawrotów. Leki drogie ale potrzebne i starczają na rok spokojnie

 • MartaaaS

  Bez tego leku się nie da po prostu żyć, kłykciny lubią wracać wtedy szybko kuracja aldara i znowu mamy spokój, niestety choroba nie uleczalna wiec lepiej żeby leki były w apteczce zawsze w razie czego

 • Markuss

  Aldara jest najlepsza, po miesiącu zniknęły mi kłykciny i póki co nie ma nawrotów, czasami jak widzę ze coś tam pod skórą rośnie to smaruje i nic nie wyskakuje, w końcu wolny od tego

 • pacjentka

  Jestem obecnie w szpitalu po zastosowaniu Aldary. Dostałam zapalenia pochwy oraz pęcherza moczowego. Oprócz tego miałam/mam chyba wszystkie skutki uboczne swedzenie pieczenie ból gorączka ponad 38stopni bóle w mięśniach tak silne ze nie byłam w stanie siedzieć zaczerwienienie sromu obrzęk sto mu oraz pochwy wewnątrz krwawienia z pochwy oraz z cewki moczowej ropno krwista wydzielina z pochwy. Czegoś takiego nie przeżyłam jak żyje i nie życzę n ajgorszemu wrogowi. W szpitalu podają mi antybiotyk środek przeciwbólowy kroplowki nawadniające. Przewiduje ze pewnie skończy się na grzybicy suma summarum. Co dobrego? Może to że brodawki faktycznie zrobiły się białe a więc obumarly i… Z tego co pisze w ulotce istnieje związek pomiędzy efektami działania leku a skutkami ubocznymi. Zreszta jak mozna wyczytac na necie kobiety ktorych organizm nie zareagował na krem w większości przypadków leczenie nim okazało się nieskuteczne… tak więc żywię nadzieję ze moje cierpienie nie będzie na marne. Pozdrawiam.

 • Martyna

  Stosuję Aldarę od tygodnia. Najmniejsze zmiany zniknęły po pierwszej aplikacji. Z większych zrobiły się już strupki. Swędzi więc się goi. Przy stosowaniu jedyne skutki uboczne to swędzenie,głównie w nocy,i delikatne szczypanie i pojawienie się strupków. Lek działa.Wart swojej ceny. Polecam

 • Anonim

  No ogólnie masaka z tą chorobą. Po 2 latach ustało nawracanie mi choroby. Przez ten czas ciągle używałem Aldary. Dobrze że opakowanie starczy na długo.